مرکز صحت‌سنجی آدرس فیزیکی (صاف)

با افزایش ضریب نفوذ اینترنت در کشور و گسترش روزافزون رسانه‌های دیجیتال، کسب‌وکارهای آنلاین، تبادلات مالی اینترنتی و موبایلی، خدمات غیرحضوری سازمان‌های دولتی و خصوصی و الزام یا ترجیح مجموعه‌ها به همکاری با افراد از طریق دورکاری و فریلنسری، نیاز جدیدی رخ نموده است: اطمینان از معتبر بودن نشانی اعلام‌شده از سوی اشخص. سامانه صحت‌سنجی آدرس فیزیکی (صاف) به‌منظور اعتبارسنجی و راستی‌آزمایی نشانی پستی (محل کار یا منزل) شهروندان ایرانی طراحی شده است تا به سازمان‌ها در گردآوری اطلاعات هویت مکانی مشترکان و تسهیل و تسریع خدمات‌دهی و صدور مجوز و گواهینامه‌ها یاری رساند. برای مثال، کسب‌و‌کارهای آنلاین از جمله درخواست‌کنندگانی هستند که برای دریافت گواهینامه نماد اعتماد الکترونیکی ملزم به تأیید صحت آدرس هستند. مرکز صاف، هویت مالک و نشانی فیزیکی آن‌ها را احراز می‌کند.

مرکز صحت‌سنجی آدرس فیزیکی (صاف) به‌همت گروه شرکت‌های تجارت مجازی اوکسین راه‌اندازی شده است. «اوکسین اکسپرس» یکی از زیرمجموعه‌های این گروه که مأموریت آن جابه‌جایی مرسولات با بهره‌مندی از ناوگان اختصاصی و نیز با همکاری شرکت پست جمهوری اسلامی ایران (بر پایه مجوز COD) است، مجری پروژه‌های این مرکز است. اوکسین اکسپرس، امنیت ارسال و سلامت مرسوله‌ها را در طول مسیر نضمین می‌کند.

اوکسین اکسپرس تاکنون خدمات متنوع خود را به شرکت‌ها و سازمان‌های مختلفی که نیازمند دریافت، بسته‌بندی، انبارداری، حمل و تحویل محموله میان خود و مخاطبان‌شان هستند، عرضه کرده است. سازمان‌های دولتی و خصوصی، بانک‌ها و مؤسسات مالی و اعتباری، مراکز گارانتی، خدمات و پشتیبانی فنی، مؤسسات مسافرتی و گردشگری و بویژه فروشگاه‌های اینترنتی از آن جمله‌اند.